31

Optisyen İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Optisyen cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Optisyen İş İlanları

Sağlık sektöründe görev alan optisyenler, göz doktorlarının belirlediği göz numaralarına göre gözlüklerin ve lenslerin hazırlık süreçlerinde görev alır. Sağlık sektöründe iş olanaklarına sahip olan optisyenler için çeşitli iş ilanları bulunur. Optisyen iş ilanları sağlık alanında hizmet veren lens ve gözlük üretimi yapan kurumlarda görev alacak uygun niteliklere sahip olan adaylar için çalışma olanakları sunar. Gözlük ve lens üretimi yapan işletmelerde üretim ve satış süreçlerinde, gelen müşterilerle ilgilenerek uygun ürünlerin, müşteriler tarafından satın alınmasını sağlar. kariyer.net üzerinde çeşitli bölgeler için yayınlanan pek çok optisyen iş ilanları bulunur. Sağlık sektöründe hizmet veren işletmeler bünyelerinde görev alacak optisyenler için iş ilanları yayınlar. Uygun yeteneklere ve eğitim seviyelerine sahip olan adaylar, bu alanda yayınlanan iş ilanlarına online olarak başvuru yapabilir.

Optisyen Ne İş Yapar?

Sağlık sektöründe önemli bir meslek dallarından olan optisyenlik mesleği, göz ile ilgili alanda hizmet verir. Bu alanda görev alan optisyenler, müşterilere gözlük ve lens üretimleri, uygun ürün seçimi gibi çeşitli sorumluluklara sahiptir.  

  • Optisyen arayanlar gelen müşterilere gözlük ve lens numaralarına uygun ürünlerin satılmasına yardımcı olacak adaylar için iş olanakları sunar.
  • Optisyenler görev aldıkları kurumlarda müşterilere gözlük çerçeveleri konusunda yardımcı olur. Yüz tipine uygun olan çerçevelerin seçilmesi, renk ve tasarım konusunda müşterilere bilgi verir. 
  • Güneş gözlüğü satın alacak olan müşteriler için kullanım alanlarına uygun olan ürünleri tercih etmelerini sağlar. Ayrıca müşterilerin isteklerine uygun stil ve renklerde gözlük seçimlerini yapar. 
  • Optisyen arayan firmalar tecrübe sahibi olan ve tecrübesiz adaylar için çeşitli iş olanakları sunar. Bu alanda işletmelerin yayınladıkları iş ilanlarında da adaylar için çeşitli kriter ve özelliklere sahip olmalarını isteyebilir.
  • Optisyenler görev aldıkları işletmelerde gözlük çerçevelerinde çeşitli düzeltme işlemleri yapar. Bu işlemleri doğru bir şekilde yapabilmek için çeşitli aletlerin kullanımları hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir.
  • Müşterilerin getirmiş oldukları hasarlı olan gözlük camı veya çerçevesini uygun teknikleri kullanarak onarım ve bakım işlemlerini gerçekleştirir. 
  • Müşterilerin satın almak istedikleri veya satın aldıkları ürünler hakkında müşterilere bilgi verir. Lens kullanımı ve bakımı konusunda müşterilere detaylı bilgiler vererek nasıl kullanmaları gerektiği konusunda bilgilendirir.

Optisyen Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Optisyen olarak görev alan adaylar, gözlük ve lens satışı yapan işletmelerde görev alır. Bu alanda görev alan adaylara sunulan çalışma şartları ve imkânları kurumlara göre farklılıklar gösterir. Optisyen iş ilanları Ankara, İstanbul, Adana, Kayseri ve İzmir gibi çeşitli illerde görev alacak adaylar için çalışma olanakları sunar. Adayların görev aldıkları kurumlara göre çalışma süreleri farklılıklar gösterir. Kurumların çalışma prensiplerine göre izin günleri farklı olabilir. Optisyen iş ilanları bayan ve bay adaylar için kariyer.net’te pek çok iş olanakları sunar. Optisyen maaşları işletmelerin çalışma prensiplerine göre farklılık gösterebilir. Gözlük ve lens üretimi yapan kurumlarda görev alan adayların çalışma koşulları birbirinden farklı olabilir. Hafta içi ve hafta sonlarında adaylar belli sürelerde işletmelerde görev alabilir. Haftanın her günü hizmet veren kurumlarda görev alan adayların izin günleri değişiklik gösterebilir. Optisyenler işletmelerde tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak görev alabilir.

Optisyen İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Optisyenler için kariyer.net üzerinde birçok farklı kurumun yayınladığı iş ilanları yer alır. Kurumların yayınladıkları iş ilanlarında adaylardan farklı özelliklere sahip olmaları istenebilir. Bu alanda görev almak isteyen adaylar kariyer.net'te yayınlanan iş ilanlarını inceleyerek uygun özelliklere ve yeteneklere sahip oldukları iş ilanlarına online olarak başvuru yapabilir. Optisyen iş ilanları İstanbul ilinde ikamet eden adaylar için iş olanakları sunar. Adaylar iş ilanlarına başvuru yaparken kolay ulaşım sağlayabilecekleri işletmelerin iş ilanlarına başvuru yapmalıdır. Ayrıca iş ilanlarında yer alan çalışma şekillerine dikkat edilmelidir. Güncel optisyen iş ilanları işletmelerin bünyelerinde yer alan personel ihtiyaçlarına göre farklılıklar gösterir. Optisyen iş ilanları bay adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmalarını isteyebilir. İş ilanlarına başvuru yaparken adaylar istenilen kriterlere dikkat etmelidir.

Optisyen olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Optisyen olarak görev almak isteyen adayların üniversitelerin ön lisans eğitimi veren optisyenlik bölümünden eğitim almış olmaları gerekir. Bu alanda yeterli eğitime sahip olan adaylar, işveren kurumların yayınladıkları iş ilanlarına başvuru yaparak iş olanaklarına sahip olabilir.

Optisyen iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Optisyenlik bölümünden mezun olan ve iş arayan adaylar kariyer.net üzerinde işletmelerin yayınladıkları iş ilanlarına ulaşabilir. Kurumlar bünyelerinde yer alan personel ihtiyaçlarına göre sitede iş ilanlarını yayınlar. Adaylar, kurumların yayınladıkları bu iş ilanlarını inceleyerek, uygun yeteneklere ve kriterlere sahip oldukları iş ilanlarına online üye olarak başvuru yapabilir.

Optisyen olmak için hangi özelliklere sahip olunmalı?

Optisyen olmak isteyen adayların sahip olmaları gereken çeşitli özellikler yer alır. Adayların el ve göz kordinasyon becerilerini aktif bir şekilde kullanabilmeleri gereklidir. Müşterilerin ihtiyaç ve isteklerine uygun olan ürünleri hızlı ve pratik bir şekilde belirleyebilmeleri gerekir. Sabırlı, saygılı ve yardımsever adaylar olmalıdır. Gelen müşterilerle etkili iletişim kurarak ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde belirlemelidir. 

Optisyen iş ilanlarında hangi çalışma şekilleri bulunur?

Kurumların çalışma prensiplerine göre adaylara sunulan çalışma şekilleri farklılık gösterebilir. Tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak kurumlar farklı çalışma şekilleri sunar. Adaylar kendilerine uygun olan çalışma şekline sahip olan kurumların yayınladıkları iş ilanlarına kariyer.net’ten başvuru yapabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Optisyen kimdir?

Optisyen unvanı göz doktorları tarafından hazırlanan reçeteleri inceleyebilen kişilere verilir. Optisyenler; göz doktorlarının reçetede belirttiği, hastaya uygun lensin veya gözlüğün satışını yapar. Bununla birlikte miyop, astigmat ya da hipermetrop gibi göz bozukluklarına sahip olan kişiler, gözlük kullanacakları zaman optisyenlerden yardım alabilir. Optisyenler gözlük satın almayı düşünen kişilere uygun çerçeve modelini de belirler. Aynı zamanda optik camların kullanıcıların seçtiği çerçevelere montajını yapan kişilere optisyen denir.

Optisyen olmak için ne yapmak gerekir?

Optisyen olmak isteyenlerin bu alanda gereken eğitimleri tamamlaması büyük önem taşır. Optisyen olmak için Optisyenlik Bölümünden mezun olmak gerekir. Birçok farklı üniversitede Optisyenlik Bölümü yer alır. 2 yıllık ön lisans programından başarı ile mezun olan adaylar optisyenlik yapabilir. Adaylar, tecrübe seviyesine göre iş ilanlarına başvuru yaparak çalışma imkanı bulabilir.

Optisyen ne kadar maaş alır?

Optisyen maaşları, çalışılan firmaların bulunduğu yere ve çeşitli kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Yeni işe başlayan bir optisyenin almış olduğu maaş genellikle asgari ücret düzeyinde olur. Deneyim süresine bağlı olarak optisyenlerin maaşlarında artışlar görülmesi mümkündür. Ayrıca optisyenler kendi iş yerini açabilir. Bu kapsamda optisyenlerin kazandığı ücretler farklı olur.

Optisyen iş yeri açabilir mi?

Üniversiteden optisyen olarak mezun olduktan sonra kişiler kendi işletmesini açabilir. Bununla birlikte açılmış olan herhangi bir optisyen işletmesinde çalışmak da mümkündür. Gereken eğitimleri tamamlayan ve optisyen unvanını alan kişinin, iş yeri açmaya hakkı olur.

notifications İş Alarmı kur