18

Terzi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down




search


search








Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Terzi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Terzi İş İlanları

Terziler, dükkanlarına gelen müşterilerin istek ve arzularına göre kıyafetler üzerinde değişiklikler yapar. Gelen talebe göre tasarımı gösterilen kıyafetleri dikebilirler. Terzi iş ilanları bu hizmeti en iyi sunacak kişileri arar. Terziler, insanları giyim, kumaş ve diğer ayrıntılar hakkında bilgilendirir ve yönlendirir. İnsanlara günlük hayatta çok yardımcı olurlar. Giyim konusundaki bilgiler sayesinde müşterilerine tavsiyelerde ve önerilerde bulunarak yardımcı olmaya çalışırlar. Düzenli ve hızlı çalışıp işlerini zamanında bitirerek insanların hayatını bir nebze de olsa kolaylaştırırlar. Ayrıca sadece giyim konusunda değil farklı ürünlerin dikiminde de ustadırlar. Müşterinin isteğine bağlı olarak yorgan, çarşaf, nevresim gibi tekstil ürünleri de dikebilirler. Terziler aynı zamanda dünyanın en eski zanaatkarları arasında yer alırlar.

Terzi Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Terzi arayanlar çalıştıracakları terzilerden belli başlı yetenekler bekler. Öncelikle iyi bir terzi olmak için müşterinin isteklerini kafada canlandırabilmek ve bunu işleme dökebilmek gerekir. Makas, dikiş makinesi gibi aletleri profesyonel şekilde kullanmaları işlerini hızlandırır ve daha iyi bir sonuç alırlar. Terzilerin kumaşlar arasındaki uyumu ve kullanım alanlarını bilmeleri gerekir. Hızlı ve iyi bir giysi dikimi için el ve parmaklarını en işlevsel şekilde kullanmaları onlara zamandan kazandırırken müşteri memnuniyetini de artırır. Müşteriye temiz bir ürün sunmak için çalışırken çalışma ortamını da temiz tutabilen kişiler tercih edilir. Ürün satın alındıktan sonra daha uzun süre kullanılabilmesi için ileri görüşlü bir şekilde dikiş işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekir. Müşterilere elbise, abiye modelleri gibi konularda fikir verebilmek için yaratıcı kişilerden seçilirler. Özellikle güleryüzlü ve enerjik olmaları ön plana çıkar. Dükkana gelen müşterilere sabırla ve güleryüz ile tavsiye verip ağırlamaları gerekir. Gözlerini, ellerini ve ayaklarını koordine şekilde kullanmaları işlerinin en zor fakat en önemli kısmıdır. Moda sürekli olarak değişen bir olay olduğu için yeni ve farklı görüşlere açık olmaları gerekir. Ayrıca terzi olacak kişinin mesleğini engelleyecek bir hastalığı olmaması da önemlidir.

Terzi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Güncel terzi iş ilanları içeriğindeki detaylarına bakıldığında birçok farklılık görülebilir. Bu işe aday kişinin kendine uygun ilana başvurmak için dikkat etmesi gereken bazı detaylar bulunur. Öncelikle bu işi geçici olarak, sadece kendini dönemsel olarak geliştirmek için mi yoksa tam zamanlı çalışmak için mi tercih ettiğini karar vermeli ve başvuracağı ilanlarda buna dikkat etmelidir. Daha sonra çalışacağı terzi dükkanına kolay ulaşım sağlamak için bulunduğu adrese bakmalıdır. Örnek verecek olursak İstanbul Avrupa Yakası bölgesinde yaşayan bir kişinin terzi iş ilanları İstanbul Avrupa Yakası gibi ilanlara başvurması kişiye kolaylık sağlayabilir. Bazı firmalar tecrübeli bireyler isteyebilir. Tecrübesiz olan adayların terzi yardımcısı iş ilanları gibi ilanlara başvurması daha doğru olur. Firmadan firmaya değişen çalışma saatlerine ve esnekliğine bakmakta da fayda vardır. Bu detaylara dikkat ettikten sonra ilanlara başvuru yapmak iki tarafın da işini kolaylaştırır.

Terzi Ne İş Yapar?

Terziler, genellikle kıyafet onarımı ile uğraşırlar. Yani asıl uzmanlık alanları dikim kesim işlemleridir de denilebilir. Fakat müşterinin isteğine göre tasarım elbiseler, abiyeler, gelinlikler ve her türlü tekstil ürününü dikebilirler. Terzi arayanlar bu şekilde çok yönlü kişiler tercih ederek firma bünyelerine katmak için uğraşırlar. Her terzi dikimi yapamyacağı için bölümlere ayrılabilir. Gelinlik dikenler ve yorgan dikenler gibi çok yönlü bir kadro oluşturulabilir. Gelinlik terzi iş ilanları sahiplerinin de belirttiği gibi adaylar gelinlik ve abiye tarzı ürünlerin dikimine odaklı çalışırlar. Her alan için bu böyle işler. Bazı terziler götürdüğünüz herhangi eski bir eşyadan yaratıcılıklarını kullanarak yeni tasarımlar oluşturabilir fakat bu tamamen terzinin insiyatifine kalmış bir durum olarak nitelendirilir. En sonunda yaptıkları bu özel giysileri ve tekstil ürünlerini taş ve düğme gibi küçük detaylar ile süsleyerek müşterilerine sunarlar.

Terzi İş olanakları Nelerdir?

Terzilik pek çok alanda iş bulabilme potansiyeline sahip bir meslektir. Terzi iş ilanları İstanbul şehrinde ve bu tarz büyük şehirlerde oldukça fazladır. Her şehirde terzi bulunması iş olanaklarını artırır. Hastane terzi iş ilanları gibi ilanlar bulunur. Otelde terzi iş ilanları da bulunur ve bu da terziliğin birçok alanda iş olanağı sağladığının bir göstergesidir.

Terzi Olmak İçin Hangi Eğitime ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel terzi ilanlarında çalışanlardan beklenen bazı eğitimler ve belgeler bulunur. Her firma istemese de bazıları meslek lisesinde veya fakültesinde terzilik bölümünden mezun kişileri tercih edebilir. Ancak bunlardan birine sahip olunmasa bile terzi ustalık kurslarına katılım sağladıktan sonra ustalık belgesi alınabilir. Ustalık belgesine sahip bir adayın başvurusu çoğu kurum için öne çıkar.

Terziler Ne Kadar Maaş Alır?

Terzilerin zincir bir kurumda çalışmadığı sürece belirli bir maaşları bulunmaz. İşi veren kurumun büyüklüğü ve çalıştırdığı eleman sayısı gibi faktörler de etkili olur. Terzi arayan firmalar kişinin çalışma saatleri, özverisi, çalışırken gösterdiği profesyonellik ve başarı gibi detayları göz önünde bulundurarak maaş miktarını belirlerler. .

Terziler Günde Kaç Saat Çalışır?

Kurumsal ve büyük yerlerde belirli saatlerde giriş-çıkış ve molalar sağlanır. Fakat terzi ilanları sahipleri saatlerde belirli seviyelerde esneklik sağlayabilir. Bu genellikle değişiklik gösteren bir durumdur. Genellikle 8 saat çalışan terzilerin yanı sıra vardiyalı olarak çalışan terzi işçileri de bulunur. Yardımcı terzi ve usta terzi gibi farklı konumda çalışanlar arasında da çalışma saati farklılıkları görülebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Terzi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Terzi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Terzi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Terzi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Terzi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Terzi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Terzi iş ilanlarına erişebilirsin.

Terzi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Terzi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur