Sana özel CV örneklerine göre en doğru CV’yi hemen oluştur
Kariyer.net’e üye ol ve 72.000’den fazla iş ilanı arasından sana en uygun ilana hemen başvur!
Cv Tasarım

Bankacılık sektörü CV örnekleri

 

Ülkemizde beyaz yakalı istihdamında önemli bir yer tutan bankacılık sektörü, üniversitelerin hemen her fakültesinden ve her bölümünden işe alım gerçekleştiriyor. Deneyim şartının aranmadığı, yetiştirmek üzere personel alımının yapıldığı sektörlerin başında gelen bankacılık sektöründe, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan adaylar gişe görevlisi, banko asistanı ve müşteri temsilcisi gibi ilanlara iş başvurusu yapılabiliyor.

 

Bankacılık, finans, sigortacılık gibi alanlarda çalışanlardan özellikle kurumsal yapı doğrultusunda giyim kuşamlarına dikkat etmeleri bekleniyor. Bankacılık sektöründe çalışan kişilerin CV’lerinde yer alan fotoğraflar da üzerinde durulması gereken bir diğer konu.  Bu sektörde çalışanların takım elbiseyle çekilmiş fotoğraflara CV’lerinde yer vermesi gerekiyor. Kadın adayların takım elbiseli olarak çektirdiği fotoğraflarda göze çarpacak, büyük aksesuarları kullanmaktan kaçınmaları, erkek adayların ise fotoğraflarını mutlaka kravatlı çektirmeleri gerekiyor.

 

Bir bankacı olarak kendinizi ne kadar geliştirdiğinizde iş alımını gerçekleştirecek İK profesyoneli için çok önemli. Bu noktada eğer varsa banka sektörüyle ilgili deneyimlerin öne çıkarılması, yoksa stajların ve diğer deneyimlerin ayrıntılı olarak belirtilmesi gerekiyor. Bir başka puan artırıcı içerik ise referans bilgileri. Özellikle son ayrıldığınız ya da staj yaptığınız iş yerindeki yöneticinizi referans olarak göstermeniz özgeçmişinizi okuyan uzman gözünde ayırt edici olacak ve güvenilir bir algı yaratır.

 

Sizi öne çıkaracak Banka CV’nizi hazırlayabilmeniz için aşağıda sizler için Bankacılık CV örnekleri paylaştık. Bu CV örneklerini kendinize göre uyarlayarak kolayca özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz.

Diğer CV Örnekleri
CV Örnekleri
Boş CV Örneği
Yeni Mezun Stajyer CV Örneği
İngilizce CV Örneği
CV Örnekleri
Hazır CV Örneği
Avukat CV Örneği
Bankacılık Sektörü CV Örneği

Kariyer.net’te CV oluşturmak ve hemen iş başvurusu yapmak için tıklayın

İLANLARA BAŞVUR
DAHA FAZLA GÖSTER
Püf Noktaları
Özgeçmişin en fazla 2 sayfa olmalı. (Akademik CV daha uzun olabilir.) Gereksiz bilgiler eklemekten açının.Uzun paragraflardan kaçınmalısın. (CV incelemelerine en fazla 1-3 dakika süre ayrılıyor) Birinci ya da üçüncü tekil kişi ağzıyla yazmalısın.Genellikle "Times New Roman" veya "Arial" gibi kolay okunabilen karakterler kullanmalı, 11 ya da 12 punto ile yazmalısın.Kelime ve cümlelerin altını çizmemelisin. (İnternet adresleri hariç) İmla kurallarına dikkat etmelisin.Başvurduğun pozisyona uygun bir ön yazı hazırlamalısın. Genel başvuru yapıyorsan, ön yazında hangi alanda çalışmak istediğinizi belirtmelisin. Takım elbiseli çekilmiş fotoğraflar eklemelisin.Facebook fotoğrafın yerinde güzel.Silik, bulanık, arka planı karışık fotoğraflar eklememelisin. E-posta adresine özen göster, isim soyadından oluşan ciddi, telefonda da kodlaması kolay bir e-posta adresi kullanmalısın.
Kariyer Hedefi
Başvurduğun pozisyona uygun özelliklerinizi anlatabileceğin, kendini tanıtacağın ve başvuru amacınızı belirteceğin çok kısa bir paragraf yazmalısın.
Kişisel Bilgiler
Adını, açık adresini, sana ulaşılabilecek telefon numaralarını ve e-mail adresini özgeçmişinin başına mutlaka yazmalısın. Doğum tarihi, doğum yeri, medeni durum gibi bilgiler mutlaka yazılmalı.Uyruğunu yurt dışındaki işlere başvuru yaparken yazabilirsin.
Eğitim Bilgileri
Mezun olduğun programları ters kronolojik sıra ile yazmalısın.Okurken aldığın dereceleri ya da önemli başarıları ve genel not ortalamanı belirtebilirsin.Yeni mezunsan bu bölüm başta olmalı ama iş deneyimine sahipsen bu bölümü iş deneyimi bölümünün altına yazabilirsin.
İş/Staj Deneyimi
Ters kronolojik sıra ile iş ve staj deneyimlerini yazmalısın.Çalıştığın yerdeki pozisyonunu belirterek her birinin altına sorumluluklarını ve genel olarak yaptığın işleri kısaca listelemelisin.Başarılarını özellikle vurgulamalısın.
Beceriler
Bildiğin yabancı dilleri ve bilgisayar programlarını belirtebilirsin.Birkaç program ya da yabancı dil biliyorsan yanlarına hangi seviyede bildiğini ekleyebilirsin.Bunların dışında başvurduğun pozisyon özelinde yazılabilecek becerilerini yazabilirsin.Mesleğinizle ilgili profesyonel kuruluşlara üye iseniz bunları yazmanız sizin içinEğer pozisyon için gerekli ise ek bilgi başlığı altında sürücü belgenin olduğunu belirtebilirsin
Eğitimler/Sertifikalar
Katıldığın mesleki kurs ve eğitimleri, sertifikalarını uygun başlıklar altında belirtebilirsin.
Referanslar
İki referans yazılabilir.Yeni mezunsan referanslarının biri hocandan, biri de stajyer olarak bağlı çalıştığın yöneticinden olabilir.Diğer seçenek ise, "Talep edildiğinde verilecektir" ibaresini eklemektir.Eğer referansın yoksa bu bölümü eklemeyebilirsin.Sizi çok yakından tanımayan kişileri referans olarak göstermeyin ve referans gösterdiğiniz kişilere önceden haber verin.